Ne į temą > Kita

Mobiliųjų telefonų baterijos (Li-ion)

Puslapiai: << < (2/6) > >>

YOO:


--- Citata iš: ConnectIT  Balandžio 12, 2011, 16:45 ---
--- Citata iš: YOO  Balandžio 12, 2011, 16:40 ---na ne visiskai sutinku su straipsniu.. bet tingiu veltis i diskusijas :)

--- Baigti citatą ---
Velkis velkis. ;) Šiaip planavau postą rašyti, bet užpuolė įkvėpimas, tai visas straipsnis gavosi. Tik jis dar bus tikslinamas ir pildomas, kai gausiu daugiau techninių žinių išsivertęs angliškus tekstus. Bet jei yra netiesos, tai tu netylėk!  ???

--- Baigti citatą ---
matai as nesutinku del neoriginaliu bateriju ir pakroveju.... tikiu kad ju yra daug ir tokiu kurios daro kaip ir parasyta straipsnyje, bet as pagrinde susiduriu su kitokiom... beje karta tikrinom "kaip originalias" (vienodas isvaizda ir pakuote) baterijas nokiju (nes jos tiesiog labai gerai laike ir tarnavo tai buvo idomu), tai tas aparaciukas rode geresnius parametrus uz originalo

ConnectIT:

Na, kiekviena taisyklė turi išimčių ir kiekviena išimtis gali tapti taisykle. Kinijoje kiniška produkcija kokybiška - ta, kuri neskirta eksportui. Kiekvienas protingas verslininkas laviruoja ties riba, kai gamybos kaštai gali tapti per maži kokybiškai produkcijai užtikrinti. Jūs, kaip meistrai, turite priemonių rasti kokybiškų neoriginalių dalių. Tačiau eilinis vartotojas, prisiklausęs kalbų apie "geras" neoriginalias dalis gali pusę turgaus susipirkti. Nors mano patirtis byloja, jog pigesnė neoriginali dalis 9 atvejais iš 10 neatitinka elementarių kokybės normų, yra akivaizdžiai brokuota ir niekam tikusi.
 
Iš esmės dauguma rinkos dėsnių garantuoja, kad pigesnė produkcija negali būti kokybiškesnė. Kaip jau minėjau anksčiau, investicijos į ISO standartus, kokybės kontrolę, testavimus ir atsakomybę už nekokybišką gaminį kainuoja pinigus. Tai sunku įgyveninti trečiam garaže nuo Šanchajaus.
 
Nedrįstu gilintis, kuo ir kokius parametrus jūs testavote, tačiau tai galėjo būti tik "reklaminė partija". Dėl ilgaamžiškumo yra du variantai (kalbam apie mobiliųjų telefonų baterijas): arba daiktas greitai kraunamas ir talpus, arba lėtai kraunamas ir mažiau talpus. Pirmu variantu tarnaus trumpai (sąlyginai greitai mažės efektyvumas), antru - ilgai (sąlyginai lėtai mažės efektyvumas).

YOO:

na tavo parasyme dar daugiau netiesos :) ten buvo eiline partija ir kinieciai nezinojo kad tikrinsim... ISO standartas nieko per daug neduoda... pvz dirbau imoneje lietuvos kur idiegti keli ISO standartai... bet va state mobiliu telefono boksta, tai tas nuvirto, na ir panasus bajeriai... nenoriu gilintis...
baterija tikrini analyzeriu, pzv tokiu: http://www.ipmart.com/main/product/Smart,Battery,Analyzer,25589.php?prod=25589
ar bent jau tokiu: http://www.ipmart.com/main/product/ADS,Batnalyger,Battery,Analyzer,1268.php?prod=1268
na o parametrus zinom kurie pagrindiniai...
del ilgaamziskumo, vel jei prekiauji kinietiskais gerais pakrovejais ir akumais, tai nieko ten nesiskiria nuo org ilgaamziskumu... na gal ten menesiu ar pan.. bet cia patikrint neimanoma...Nereiskia kad kinietiskas pakrovejas krauna greit... :) krauna jie vienodai... na aisku visokiu yra

ecigonas:


--- Citata iš: ConnectIT  Balandžio 12, 2011, 14:20 ---
   Aš pats dar mokykloje susidomėjau, kaip veikia Ni-Mh ar Li-Ion baterijos (akumuliatoriai). Tada internetas buvo tik Amerikoje, apie Wiki niekas net nesvajojo, Lietuvoje 386ti interneto netraukė... Mokytojai mokykloje nesuprato, ko aš noriu. Dabar, turiu daugiau informcijos ir patirties, jau galiu kažką pasakyti apie ličio jonų baterijas.
 
   Taigi, ličio jonų baterijos gali išsilydyti ar net sprogti, jei yra kraunamos netinkamai ir/arba pagamintos nekokybiškai. Taip pat baterijas gali pažeisti netinkama eksploatacija (aplinkos veiksniai), transportavimas ar tyčinė vartotojo intervencija. Per greitas krovimas (per didelis energijos kiekis, pasiekiantis bateriją per konkretų laiką) lemia temperatūros kilimą baterijos viduje, o nuo per didelės temperatūros lydosi metalai, išsiskiria garai, didėja slėgis ir gali įvykti sprogimas.
 
   Kad to išvengti, buvo sugalvotos apsaugos priemonės, saugančios bateriją nuo neigiamo poveikio ir operatyviai reaguojančios į pokyčius baterijos viduje. Jutikliai siunčia duomenis į specialias "protingas" mikroschemas krovimo sistemoje, kurios reguliuoja baterijos krovimo etapus ir nutraukia baterijos krovimą esant pavojui.
 

   Kartais stebimės "keistai" besikraunančiu telefonu, tačiau tai tėra apsaugos sistemų reakcija. Jei telefonas įsikrauna ne iki galo - baterija dėl savo cheminių savybių prarado pilną talpumą, pernelyg kaista dėl baterijos viduje ar išorėje susidariusių aplinkybių. Jei iki pilno talpumo trūksta tik kelių procentų - baterijos krovimas išvis nepradedamas, nes pradėjus vieną ar kitą krovimo etapą baterija gali nukentėti labiau, nei kad yra prasmės ją "dakrauti" tais keliais procentais. Situacijų būna labai įvairių, priklausomai nuo gamintojų ir įrenginių.
 
   Aišku, būna ir tokių atvejų, kai sugenda pačios įkrovimo apsaugos sistemos ar įkroviklis, sugenda mikroschema ar trumpina/nekontaktuoja įkrovimo laidas. Kartais net patikimiausi gamintojai įvelia gamybos broką. Tačiau aukščiausios kokybės gaminius, atsakomybę už patirtą žalą naudojant juos pagal gamintojo rekomendacijas, brokuotų gaminių pakeitimą garantuoja tik patikimi orginalių dalių gamintojai, kurie investuoja į testavimą, kokybę bei gerą savo vardą. Žinoma, tokie gaminiai kainuoja brangiau.
 
   Pabaigai norėčiau pasijuokti iš tų, kurie visiems giriasi, kad turi neoriginalų įkroviklį kuris telefono bateriją įkrauna žymiai greičiau. Ir niekada nėra matęs, kad baterija įsikrovė ne pilnai. Pastebėsiu, kad naudojant neoriginalius ir telefono gamintojo nepatvirtintus įkroviklius ar baterijas, galite sugadinti telefoną, susižeisti patys ir padegti namus. Nes pigiuose ir neoriginaliuose įkrovikliuose (baterijose) paprastai nebūna apsaugos sistemų, kurios tausoja energiją ir efektyviai saugo bateriją nuo pažeidimų, o taip pat ir jus nuo nelaimių.
 
 
Talpių baterijų ir originalių įkroviklių!
 
Daugiau info in EN Wiki ir Battery University
--- Baigti citatą ---
O kas gali buti jei kai telefona kraunu su pakroveju kisamu i razete kaista ir akumuliatorius ir pats pakrovejas ir labai ilgai kraunasi, bet kai kraunu  nuo pc su usb laidu pakrovimas sutrumpeja 1h bet nekaista ir laikas tarnavimo nekinta su kuo kraunu ar usb ar is razetes.
P.S. Abu pakrovejai buvo kartu perkant telefona is salono komplektacijoje

YOO:

o kiek laiko krauna per rozete ? ir kiek tas kaista ? nes šilt tai turi

Puslapiai: << < (2/6) > >>

Eiti į pilną versiją